KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14325072
nr 1432 5072
Alexander Roos
(1895-1973), Sverige
Oljemålning, Landskap. Signerad. Olja på pannå, 27x38 cm, yttermått inklusive ram: 41x52 cm
Alexander Roos, född 1895, död 1973, svensk målare,
Utrop:
300 kr
Såld:
200 kr
måndag 22 november 2021
kl 18:04:46
21/11 13:48:45
150 kr
22/11 17:59:47